Klimatizace

Je důležité si vybrat mezi dostupnými typy klimatizačních jednotek ten správný, tak aby docházelo v prostoru k co nejlepší distribuci cirkulačního vzduchu. Na českém trhu je mnoho výrobců se svými výrobky. Sortiment vnitřních jednotek je vzhledem a typem jednotek velmi podobný, ale liší se pak svými přidanými funkcemi. V tomto článku ukážeme základní typy vnitřních jednotek, které nabízí většina firem. Pro prezentaci jsme použili klimatizaci od značky Haer a obrázky jsou z eshopu e-klimatizace.cz.

Nástěnné jednotky

Mezi nejpoužívanější typy klimatizačních jednotek řadíme ty nástěnné, jelikož jsou velmi variabilní pro umístění v prostoru. Jsou vhodné do bytových prostor, ale i do kanceláří. Nástěnné jednotky nebývají vybaveny čerpadlem na odvod kondenzátu.

Kazetové jednotky

Jsou to jednotky s nejhodnější distribucí vzduchu, jelikož vzduch proudí do všech čtyř stran. Používají se zejména pro použití do podhledu. Nejčastější využití je do komerčních prostor. Bývají vybaveny čerpadle na odvod kondenzátu.

Podstropní jednotky

Jedná se o alternativu k nástěnným jednotkám, jelikož ty nebývají přisazeny ke stropu naopak od podstropních jednotek. K distribuci se využívá přisátí vzduchu ke stropu (coanda efekt) k delšímu doletu proudu.

Parapetní jednotky

Tyto jednotky vycházejí z podstropních jednotek (u některých výrobců stejné jednotky pro obojí použití). Zařízení se přisazují vertikálně na stěnu (u podlahy). 

Kanálové jednotky

Nejsofistikovanější jednotky jsou kanálové. Mají specifičtější využití než ostatní jednotky. Nejvíce jsou využívány do podhledu v hotelových pokojích, tak že nasávají vzduch z předsíně a klimatizovaný vzduch foukají do pokoje. 

A pokud se chcete dozvědět jak fungují klimatizace nebo na co si dát při výběru klimatizací pozor, tak klikněte na odkaz.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *