DC40 jsou větrací jednotky se zpětným ziskem tepla, tzv. rekuperací. Jejich jedinečný a patentovaný způsob práce se vzduchem ve výměníku a instalace komplet z interiéru, je přesně určuje do široké palety uplatnění, ať už do staré, ale i nové výstavby. Recuair se nezaměřuje jen na byty a menší domky, ale i na domovy seniorů, hostely a podobné aplikace, kde je v malém prostoru 1-3 lidé.

jednotky recuair

Proč kompletně čistit vzduch?

Nejen v době homeoffice a distanční výuky se hodí větrání s rekuperací. Je to multifunkční zařízení, které v sobě vylaďuje požadavky na větrání. Každá osoba v místnosti potřebuje cca 15-25 m3 čistého vzduchu za hodinu. Při trendu malých ložnic se může roztočit kolotoč nocí, kdy vydýchaný vzduch, přetopený, suchý, nebo příliš vlhký vzduch vám nedovolí odpočinek. Chyby, které z toho v zaměstnání vzniknou nejsou nejlevnější. Nebo jste alergici, bydlíte na hlučné ulici. Důvodů proč nevětrat okny může být mnoho.

filtry recuair

Co DC40 větrací jednotky umí?

1. Rovnotlaké větrání. Zajistí trvalý přísun čistého vzduchu dovnitř a odvod špinavého, množství vzduchu je až 40m3.
2. Mají kvalitní vysokokapacitní skládané filtry proti pylům. Někdy na trhu se vyskytující jednotky s kapsovým filtrem pro záchyt prachu nejsou dostatečnou ochranou před prachem, pylem. Novinkou v sortimentu jsou filtry s aktivním uhlím proti zápachu zvenku (kouř z cigaret, smog)
3. Jsou tiché. I při plném režimu a kvalitních filtrech, neslyšíte více než 15-32dB (padající list)
4. Mají By-pass s inteligentním řízením pro letní přichlazení. Ušetříte tak za aktivní, placené chlazení
5. Režim pro dovolenou oceníte, v delší nepřítomnosti. Nebude vadit, že jste zapomněli vynést koš a nebudete převětrávat byt. Vaše květiny vám také poděkují.
6. Vysokou a stálou účinností výměny tepla 88-94%%-ušetříte více za topení oproti větrání okny, nebo přes výměníky s menší účinností.
7. DC40 neúnavně s nízkou spotřebou max 20W pracují v mrazech. Bez přidaného elektrického proudu, nebo vypnutí. Získáte vysoký komfort stálé teploty i na přiváděném vzduchu do místnosti.
8. Pracujeme s vlhkostí. DC40 Enthalpy a Polar optimalizují vzdušnou vlh-kost. V zimním období, kdy v bytech je problém vlhkost udržet, ji navrací na optimální hodnoty cca 40-60%.
9. Nejvíc nás odlišuje jednoduchá a rychlá montáž. DC40 jednotky se instalují skrze zeď kompletně z interiéru. Za 2,5 hodiny máte hotovo i s úklidem.
10. Co oceníte je i snadná výměna filtrů jednou za cca 4 měsíce a čistitelný, přístupný výměník (doporučeno 1x za rok nechat vyndat a opláchnout).

Decentrální jednotka pro větrání a zpětný zisk tepla je řízena v několika režimech ovládání

• 1-4 stupně otáček pro provětrání 15- 40m3 za hodinu
• režim Holiday pro provětrání jednou za 24 hodin 60min a tím úsporu vašich peněz
• AUTO (jen DC40 verze Premium) řízení přes CO2 čidlo vydýchaného vzduchu
• inteligentní by-pass pro letní přichlazení
• náladové ambientní osvětlení v barvách RGB

jednotka recuair

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *